Çocuklar İçin Ebru Kursu

Çocuklara Yönelik Yapacağımız Ebru Kursu, Eylül 2021 de Başlıyor…

2007 yılında başladığımız ebru kursumuza, Ümraniye’deki sanat merkezimizde devam ediyoruz. Geniş bir bahçe içinde, baştan sona sanat faaliyetleri düşünülerek tasarlanmış olan atölyemiz, tüm ulaşım araçlarına çok yakın bir konumdadır.

Covid 19 salgını dolayısıyla, bu sene yapacağımız ebru derslerimize, her bir gurup için en çok 5 öğrenci kabul edilmektedir. Her ebru öğrencisi kendine ayrılan teknede ders süresince rahatsız edilmeden çalışabilmektedir.

Pazar günleri, yapılacak olan ebru derslerimize şimdiden kayıt yaptırmanızı öneririz.  Dersler 10:00 13:00 ve 14:00 17:00 saatleri arasında yapılacaktır. Kayıt yaptırmak için  Kurs Başvuru Formu‘nu doldurup, merkezimize gelebilirsiniz.

Ebru kursumuzda kullanılmakta olan her türlü malzeme, merkezimizce karşılanmakta ve en kaliteli ebru malzemeleri ebru kursumuzda kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için sanat merkezimize bekleriz.

NOT: Bu Derslerimize sadece 8-16 yaş aralığındaki çocuklar alınmaktadır.

Merkezimizin konumu için tıklayınız.

 

Çocuklara Yönelik  Ebru Kursu, Amaç ve Hedefler.

Günümüz “teknoloji çağının” çocuklar üzerindeki en olumsuz etkisi, sanırız ; çocukları daha “yalnız” hale getirmesidir. Çocukların oyunlarının dahi sanal bir ortamda olması ileride gerçek hayata adapte olmalarını da zorlaştırabilir. Bu sebeple; biraz olsun gerçek hayata karışmak, farklı insanlarla iletişim kurmak, somut nesnelerle alakadar olmak ve sonucunda elle tutulur eserler oluşturmak çocukların gelişimini pozitif yönde etkiler. 

Sanat çocukların duygu ve düşüncelerini özgün yollarla ifade etmelerine, sanat eserlerinin değerlerini fark etmelerine, bir işi başarmak için kendilerini güdülemelerine olanak sağlar. Böylece öz güvenlerini geliştirmekte, birçok sosyal ve duygusal beceriyi desteklemektedir. Teknolojinin bu denli geliştiği bir zamana doğan z kuşağı için sanallaşmanın da yanı sıra her şeyin çok erişilebilir ve kolay olması hem sabırlarını hem de odaklanmalarını etkilemektedir. Bir sanat dalı ile ilgilenmek bireyin sabrını geliştirdiği gibi beli bir olaya dikkatini verme ve problem durumuna çözüm üretme gibi bilişsel süreçlerini desteklemektedir. Ebru sanatına ayrıca bakacak olursak dünyamız ve biz insanların hayatında ‘su’ nasıl büyük bir çoğunluğu oluşturuyorsa su ile yapılan bir sanat da insanın kendi içine dönerek ruhsal dinginliğine ulaşmasında bir araç olabilir. Çocuklar için de su ile uğraşmak hem keyifli hem de huzur verici bir etkinlik olacaktır. Ebru yaparken fırça kullanımı ve suyun üzerinde boyaların şekillendirilmesi vb. süreçler çocukların el göz koordinasyonu ve küçük kas becerileri gibi motor gelişimlerini de desteklemektedir.

Duyuru

Online
Alışveriş Başladı

2021 Sanat Koleksiyonu

2006 Yılından beri faaliyette olan internet sitemizden, online olarak sanat eseri satın alabilirsiniz.