İstanbul'dan Esenler Türk İslam Eserleri Sergisi

surre alayı

Sergimiz 17 kasım 2023 cuma günü Kadir Topbaş Kültür Merkezinde saat 19:00 da açılıyor

Tanım ve Teşekkür

Şehri İstanbul, binlerce yıldır birçok sanatçıya ilham olmuş hatta bazılarınca dünyanın merkezi sayılmış eşsiz bir güzellik… Hiçbir şehrin sahip olmadığı eşsiz görüntüleri, sesleri, çeşit çeşit rayihası ve yaşayan insan mozaiğiyle, binlerce yıl daha ilham vermeye devam edecek.

İşte bu bilinçle hazırladığımız “İstanbul’dan Esenler” isimli Türk İslam eserleri sergimizde, ebru, tezhip, hüsn-i hat ve minyatür sanat dallarına ait 39 eseri sanat severlerin beğenilerine sunuyoruz. Her biri konusunda usta kabul edilen 18 sanatçımıza ait eserlerin birçoğunda İstanbul’dan izler yer almaktadır.

Eskiye ait değerlerin, bilinçli veya bilinçsizce tahrip edildiği günümüzde, klasik sanatlarımızın yaşatılmasının bir zorunluluk olduğu kesindir. Çünkü bu sanatlar; aslında kim olduğumuzu çok açık ve estetik bir biçimde bize gösteren aynalar gibidir.

Bizi, bize, bizden bir lisan ile anlatmaya çalıştığımız bu eserler vesilesiyle, değerlerimizin kıymetini görerek yaşayabilmek ve bu kıymetleri yarınlara aktarabilmek gayemizdir.

Duyuru

Online
Alışveriş Başladı

Sanat Koleksiyonu

2006 Yılından beri faaliyette olan internet sitemizden, online olarak sanat eseri satın alabilirsiniz.